Problematika dnešních teenagerů

17. září 2015 v 18:30 | Kristýn |  Úvahy a jiné zamyšlení
Je smutné a zároveň nesmyslné chování dnešních lidí dětí ve věkovém rozmezí od 13-17 let.
Proč si ve 13ti letech plně neužívat relativní svobodu, nevěnovat se škole, kamarádům, nedělat normální věci, ale místo toho pít, kouřit trávu, nedej bože užívat jiné drogy? Když se posunu o 3-4 roky zpět, kdy jsem byla v tomto věku, vzpomínám si jen na úžasné časy - s rodinou, kamarády... užívala jsem si každý den, kdy jsem přišla ze školy, udělala jsem si jen zrnko povinností, které jsem měla a šla ven - užívat si, žít ten život, kdy jsem se nemusela starat o to, že na střední škole je všechno jinak, že ve věku, kterém jsem teď budu mít mnohem víc a a důležitějších povinností, budou mě čekat velká rozhodnutí a nebudu mít tolik času jako tenkrát.
Když si vezmu život dnešních 13ti letých holek/kluků - jde jen o to, mít co nejlepší mobily, počítače, bydlet v luxusu, mít hodně peněz, vypadat jako Barbie a Ken.
V tomto věku je taky naprosto normální každý týden spát s jiným klukem/holkou, prolézt každý víkend nějaký klub se sfalšovanou občankou a užívat si ve stylu alkoholu, cigaret, trávy a drog.
Proč je všechno teď tak špatně? Proč to není jako dřív? Je to selháním ze strany rodičů a nebo je to jen dobou?
Docela by mě zajímalo, kdy tento "trend" začal a kdo ho vůbec vymyslel..
Mám strašně moc otázek, které se týkají tohoto tématu, mohla bych o tom mluvit, psát až do nekonečna, ale k čemu to je?
Odpovědi na mé otázky mi stejně nikdo nikdy nedá i když bych strašně chtěla.

Tímto článkem jsem jen nějak chtěla pukázat na to, co se děje a že je to opravdu hrozné.... a taky nějak ze sebe vyventilovat to co mě strašně trápí...

Denně vidím desítky holek a kluků 13-15 let, kteří si vysedávají na různých místech, kouří, pijou a pokřikují na ostatní lidi. Smějí se mi, že nejsem stejná, já se jen hrdě usmívám, že jsem jiná a snažím se být co nejlepší, snažím se chovat přiměřeně svému věku a hlavně.. snažím se chovat tak, jak mě moji skvělí rodiče vychovali - vždy mě vedli jen k tomu nejlepšímu..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti můj blog? :)

Ano .. :) 81.6% (102)
ne .. :( 18.4% (23)

Komentáře

1 cincina cincina | Web | 17. září 2015 v 18:50 | Reagovat

Dnešní mládež je hodně smutná. Neumí si ničeho a nikoho vážit. Souhlasím s tím, že dnes je velmi moderní mít co nejdražší mobil, počítač... protože čím dražší, tím u ostatních stoupne v ceně. Ale tohle je hodně povrchní. Takhle to v reálném životě nefunguje.
A ještě smutnější je tahle doba, protože přesně tohle je k tomu vede:)

2 kakadyla kakadyla | Web | 18. září 2015 v 14:52 | Reagovat

Je mi 13 a jsem totální opak toho co si napsala.Nikdy jsem neměla cigaretu v ruce, neměla jsem nikdy kluka, nemaluji se a nic podobného. A asi před měsícem jsem řekla holce proč se chová tak jak si vypsala nahoře tak se naštvala a nebaví se se mnou. A musím uznat, že jsem ráda, že jsem "jiná" ikdyž jsem vlastně normální.

3 Monica. Monica. | Web | 20. září 2015 v 18:55 | Reagovat

[2]: Přesně tak.
A upřímně řečeno, mám kolem sebe samé lidi v tomhle věku a znám jenom jednoho, co se takhle chová.
Podle mě to je rozhodně míň než třetina, co se takhle chová. Ale samozřejmě se zase dívá jenom na ty špatný a pak se všichni kvůli tomu hází do jednoho pytle. Ale to je blbost.
Neříkám, že je všechno v pořádku. To vůbec ne, taky jsem se několikrát pozastavila nad tím, jak se můj bývalý spolužák chová, ale to je opravdu jenom ten jeden jediný člověk, kterého takhle znám. Jinak jsou všichni slušní, ochotní a normální...

4 Elis Elis | Web | 25. září 2015 v 3:05 | Reagovat

Je to přesně tak, není co dodat, ale asi nikdo neví, co s tím a jak to změnit... :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama