Stephen King - Pan mercedes KNIHA RECENZE

5. srpna 2015 v 12:55 | Kristýn |  Tipy
Ahoj všichni, již podle nadpisu jste si mohli všimnout, že dnešní článek bude recenze knihy Pan Mercedes od Stephena Kinga. Tak pojďme na to !
Na knihu jsem narazila na nějaké ze soc. sítí řekla bych, že asi facebook a kniha mě okamžitě uchvátila jak svou jednoduchou obálkou, tak obsahem, kterým byla popsána a tak jsem si řekla, že tu knihu musím okamžitě mít.
Knihu jsem dostala od prarodičů k narozeninám, okamžitě jsem ji začala číst a musím říct, že jsem ji přečetla jedním dechem.
Knížka je opravdu promyšlená od první věty. Není to knížka u které jsem okamžitě věděla, jak celý děj dopadne, ale byly tam opravdu zajímavé a matoucí zápletky, což dokazuje originalitu a propracovanost.


Ještě před úsvitem čekají v Americkém městě, které je smeteno ekonomickou krizí tisíce nezaměstnaných mužů a žen na otevření veletrhu prácovních míst. Jsou unavení, nervózní, zmatení a čekají na to, kterých 100 lidí bude nejlepších a dostanou pracovní místa. Z ničeho nic se z husté mlhy vyřítí mohutný ukradený mercedes, jehož řidič projede davem tisíců lidí a sraží je. Zabije jich osm, mezi nimi i malé dítě, 15 jich vážně zraní. Vrah dlouhé měsíce uniká a vyšetřování nesmyslného brutálního činu nikam nevede. Policista v penzi Bil Hodges těžce nese neúspěch vyšetřování hrozného činu, dokonce přemýšlí o sebevraždě. Když dostane dopis od vraha, který si říká Mercedesový vrah, jeho život se změní. V dopise se pan Mercedes přiznává k vraždě a hrozí dalšími a mnohem brutálnějšími činy, to Hodgese probere z depresí a donutí ho Mercedesového vraha hledat, aby k činům nedošlo.

Brady Hartfield žije s matkou alkoholičkou v rodinném domě. Nadšeně vzpomína na krásné vzrušující chvíle, kdy pod koly mercedesu cítil smrt a touží si ten příval adrenalínu zopakovat. Zastavit ho může jen Bill Hodges a jeho zvláštni spojenci. Když se jim to nepodaří, Brady se zapíše do dějín jako vrah tisíců lidí.Jedinná věc co bych knize vytkla je to, že nebyla delší.

HODNOCENÍ - DĚJ


OBÁLKA


"Stále si v duchu přehrávám dunění, které následovalo poté, co jsem do nich narazil, a to křupání a jak auto pérovalo, když přejíždělo ta těla. Moc a sílu, tu mi vždycky dodá 12válcový mercedes! Když jsem v novinách viděl, že jednou z mých obětí bylo i mimino, byl jsem celý blažený! Zhasnout tak mladý život! Jen si pomyslete, co šechno mohlo zažít co?"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 7. srpna 2015 v 10:50 | Reagovat

Knihu jsem ještě nečetla, ale autor píše skvěle a podle recenze to bude zajímavé čtení...

2 Perrie Perrie | Web | 8. srpna 2015 v 10:47 | Reagovat

Po té bych asi v knihovně nešáhla, ale nevypadá vůbec špatně :)

3 Mischelle Mischelle | Web | 9. srpna 2015 v 11:51 | Reagovat

Tak tu si budu muset přečíst :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama